"מפרש" – חממה ליזמוּת חינוכית

הודעה מס' 0140

תאריך פרסום ההודעה: כ"ט בשבט תשע"ט, 04 בפברואר 2019

  
   michaloz@education.gov.il

 

1.   "מפרש"   הובלת שינוי במערכת החינוך 

"מפרש" מקדמת יוזמות איכותיות ומשמעותיות, בהובלה של מנהלי בתי ספר ושל צוותיהם, כמענה לאתגרים ולצרכים של מערכת החינוך בישראל. "מפרש" היא מיזם משותף של משרד החינוך ושל כמה קרנות מובילות בתחום החינוך בישראל: קרן לאוטמן, קרן ברכה, קרן דניאל, קרן וילאר בע"ם, קרן יד הנדיב ופדרציית סן פרנסיסיקו.

2.   תוכנית "עמיתים"

תוכנית "עמיתים" פועלת זה שבע שנים והיא מיועדת למנהלים הרוצים ליצור שינוי עמוק ומשמעותי בבית ספרם ולהובילו, במטרה ליצור מציאות חדשה וטובה יותר בבתי הספר. התוכנית מספקת כלים מקצועיים ליצירת חדשנות, להבניית תרבות יזמית ולתכנון שינוי, והיא מאפשרת חשיבה פתוחה, בעלת מעוף ותעוזה בנושא המרחב החינוכי הקיים. התוכנית מפגישה את המנהלים עם יזמים ועם עולמות תוכן גם מחוץ לעולם החינוך. התוכנית מתקיימת במהלך שנתיים שבהן מתקיימים תהליכי חשיבה, מחקר, פיתוח ויישום בפועל של תוכניות פורצות דרך. התוכנית מאפשרת למנהלים המעוניינים בכך לבנות במהלכה אקו־סיסטם בשיתוף ארגונים ובעלי עניין בסביבה הבית ספרית ולהוביל אותו. בתהליך העבודה ייקחו חלק גם בוגרי "עמיתים" המבקשים להמשיך ולמנף את סביבתם.

3.   למי מיועדת התוכנית

התוכנית מיועדת למנהלים היכולים להתחייב לתהליך ארוך ותובעני של למידה, של פיתוח ושל היכרות מעמיקה עם עולם היוזמות והחדשנות, הפתוחים לשמוע וללמוד גם מעולמות תוכן שונים, ורוצים ומוכנים להוביל לשינוי המציאות הבית ספרית. התוכנית מיועדת למנהלי בתי ספר עם ותק ניהולי של  3–7 שנים.

4.   ההזדמנות שבתהליך

תוכנית "עמיתים" מאפשרת הזדמנות לביצוע תהליך ייחודי ומאתגר עם קבוצת עמיתים משמעותית. התוכנית כוללת קבלת ליווי אישי על ידי מומחים מעולם החדשנות והיוזמות, חשיפה לידע מהארץ ומהעולם, היכרות עם מודלים חדשניים וסיורי למידה וכן קבלת מענק לטובת יישום השינוי (50,00075,000 ש"ח).

5.   המחויבויות בעת ההצטרפות לתוכנית

  • נכונות להובלת מהלכים פורצי דרך ומחויבות גבוהה לתהליך
  • יום לימודים מלא - אחת לשבועיים (הלימודים הם בקבוצה של כעשרה מנהלים עמיתים)
  • אחת לשבועיים - מפגש ליווי אישי עם "צוות מפרש" בית ספרי
  • יצירת סדירויות עבודה קבועות המוכוונות לשם יישום התהליך

התוכנית מוכרת לקבלת גמול השתלמות.

6.   תאריכי ההרשמה לתוכנית

ניתן יהיה להירשם לתוכנית מפרש למחזור ח' בין התאריכים 1 בפברואר 2019 ל-21 בפברואר 201 .9

 

בשאלות אפשר לפנות לכתובת הדוא"ל mifras@mifras.org.il, או בטלפון 08-9146769.